Angelika


Angelika (*2008, KVH 163 cm)

Oldenburská klisna, uchovněná do Hannoverské hlavní plemenné knihy. Její otec Serano Gold je oldenburský plemenný hřebec, uchovněný v roce 2005. V roce 2006 a 2007 se kvalifikoval do německého bundesšampionátu. V letech 2008-2011 se úspěšně účastnil soutěží do úrovně Sv. Jiří. V roce 2012 byl jeho syn Cashmir (OM Micheangelo) finalistou světového šampionátu pro mladé koně ve Verdenu a jeho další syn, Solitaire Gold (OM Master) byl šampionem soutěže pro 4-leté koně v Rakousku.

Otce matky, světoznámého plemeníka De Niro, není třeba dlouze představovat. Dlouhodobě vede žebříček nejlepších drezurních plemeníků a jeho potomstvo vydělalo ve sportu přes 2,4 milionu Eur. Za všechny potomky jmenujme alespoň Dablina pod Anabel Balkenhol, D'Agostio s Fabienne Lütkemeier, Delgado a Beatriz Ferrer-Salat , Donnerfee a Claudii Fassaert nebo Desperadose a Kristinu Bröring-Sprehe. De Niro má na světě uchovněno více než 70 synů a jeho potomci jsou celosvětově úspěšní v drezuře.

Klisna Angelika nám zatím dala jedno hříbě, nadějného hřebce po Christ (Competent x Picard) a pro sezónu 2016 je spojení s Christem zopakováno.