Dolce Vita


St.Pr. Dolce Vita (*2009, KVH 164 cm)

Klisnu Dolce Vitu jsme koupili z německého hřebčína Sprehe. Ona sama se může pyšnit titulem Státně prémiované klisny, což znamená, že absolvovala výkonnostní zkoušky klisen, přehlídku klisen a bodové ohodnocení exteriéru a to vše do určitého minimálního limitu bodů, dle podmínek hannoverského svazu. Státní prémie je udělována cca 4% nejlepších klisen.

Dolce Vita nám dala klisnu Christa po Christ a v roce 2016 se jí má narodit potomek po Le Vivaldi.

V jejím původu najdeme zajímavé spojení linie D, Desperadose a Donnerahalla. Desperados je všem fanouškům drezury dobře známý, vídáme ho s jeho jezdkyní Kristinou Bröring-Sprehe na nejtěžších světových soutěžím, kde se pohybují na vrcholu žebříčku. Za všechny jejich úspěchy jmenujme alespoň olympijské stříbro z Londýna. Dodnes bylo körováno 32 synů, např. hřebec Destano. Odhad jeho plemenných hodnot je stanoven na 144 bodů, co ho řadí mezi TOP 1% německých plemeníků.

Hřebec Donnerhall je legendou, zakladatel celé D linie, která má dodnes obrovský vliv na chov hlavně drezurních koní. Jeho vlastní drezurní výkonnost je na úrovni Grand Prix, za život vydělal přes 320.000 Eur. Odhad jeho plemenných hodnot pro drezuru je 148 bodů. Do chovu bylo zařazeno přes 120 jeho synů, např. De Niro, Don Primero, Donnerschlag, Davignon, Donnerschlag, Dream of Glory...