Leandra


Leandra (*2004, KVH 170 cm)

Leandra u nás porodila dvě hříbata, v roce 2011 hřebce po Fürst Fugger a v roce 2014 hřebce po Dancier. V sezóně 2016 se jí má narodit hříbě po Fürst Wilhelm.

Leandry otec je hannoverský kůň roku 2013- Londonderry, který vyhrál bundesšampionát pro 4 leté koně a byl vicešampion v kategorii pro šestileté. Jenom pro hannoverskou PK má v chovu 33 synů. V roce 2011 byl na aukci vydražen jeho syn Lemony's Nicket za neskutečnou sumu 900.000 Euro, o pět let dříve se vydražil jeho jiný syn, Londontime, za 510.000 Euro. Na 500 jeho potomků se v Německu ukázalo ve sportu, 48 z nich sbírá úspěchy na stupni T.

Otec matky, holštýnský hřebec Sandro, se prosazoval hlavně ve skokovém sportu s Franke Sloothaakem a měl velký vliv na hannoverský i oldenburský chov. V chovu dal několik význačných pokračovatelů linie, zejména hřebce Silvio I a II, Sandro Song, Sao Paulo, Sandro Boy, Sunny Boy a vnuků - vítězů testů hřebců Sandro Star (Sandro Song), Sergeant Pepper (Silvio I) i vítěze soutěží nejvyšší světové úrovně Shutterfly (Silvio I), kterého jsme mohli vídat s M.M.Beerbaum. Potomci Sandra mají skvělé předpoklady pro skokové i drezurní ježdění a vynikají korektní stavbou těla a ušlechtilostí.