Salome


Salome (*2011, KVH 168 cm)

Klisna Salome je dcerou Waltraud Tirade, narozená u nás na statku. Jedná se o velice ušlechtilou a dlouhonohou klisnu, přesně v typu jejího děda Sandro Hita.

Její otec Swarovski působí v rámci hřebčína Sprehe. Díky kvalitnímu prvnímu ročníku hříbat, ze kterých vzešlo mnoho prémiovaných a aukčních hříbat, výsledkům výkonnostních zkoušek hřebců a prvním sportovním úspěchům byl Swarovski při příležitosti Oldenburských dní hřebců v roce 2008 vyznamenán 1b hlavní prémií mezi drezurními hřebci. V roce 2010 byl körován jeho první syn Seine Hoheit (obdržel rovněž prémii). Počet jeho körovaných synů mezitím vzrostl na osm, mj. Susu's Boy nebo San Marino. Úspěchy jeho potomků na soutěžích pro mladé koně mu zajistily umístění mezi nejlepšími drezurními plemeníky na základě odhadů PH (139 bodů).

Otec matky, World of Dreams, je pokračovatelem známé "W" linie. Jeho otec World Cup I dal proslulého plemeníka Weltmeyera, který zplodil mnoho úspěšných sportovních koní, za všechny jmenujme Warum Nicht, kterého jezdila Isabell Werth. World of Dreams byl trénován v USA, kde se svojí jezdkyní Michelle Gibson dosáhli úrovně GP. Spolu se jim také dařilo na OH v Athénách, kde skončili čtvrtí. Následoval návrat do Německa, kde tvořili pár s Britte Klatte. V roce 2010 se stal trojnásobným zlatým medailistou v německém teamu na evropském šampionátu pro mladé jezdce.

Plemenná kniha