Waltraud Tirade


Waltraud Tirade (*2007, KVH 164 cm)

Oldenburská klisna zařazená do hlavní plemenné knihy hannoverského koně. V roce 2011 se jí narodila klisna Salome po Swarovski, v roce 2014 pak z téhož spojení hřebec a v roce 2016 se jí má narodit hříbě po Le Vivaldi (Sprehe).

Otec Tirade, World of Dreams, je pokračovatelem snámé "W" linie. Jeho otec World Cup I dal proslulého plemeníka Weltmeyera, který zplodil mnoho úspěšných sportovních koní, za všechny jmenujme Warum Nicht, kterého jezdila Isabell Werth. World of Dreams byl trénován v USA, kde se svojí jezdkyní Michelle Gibson dosáhli úrovně GP. Spolu se jim také dařilo na OH v Athénách, kde skončili čtvrtí. Následoval návrat do Německa, kde tvořili pár s Britte Klatte. V roce 2010 se stal trojnásobným zlatým medailistou v německém teamu na evropském šampionátu pro mladé jezdce.

Otec matky je Duntroon po Donnerhall. Tento oldenburský hřebec složil velice úspěšně zkoušky v roce 1994 v Adelheidsdorfu s celkovým výsledkem 137,7 bodu, což mu vyneslo první místo. Index pro drezuru činil 142 bodů a pro skoky 114 bodů. Mezi lety 1994-1996 působil na stanici Kathmann. Dal 3 plemenné hřebce: Dartagnan, Dinero K a Dunfire.