Decapria


Decapria (*2015)

Hannoverská klisnička našeho chovu. Jejím otcem je hřebec ze hřebčína Sprehe, Destano. V roce 2011 stal vítězem Oldenburských dní hřebců ve Vechtě. V silném ročníků debutujících mladých otců jej komise po zhodnocení jeho vlastní výkonnosti, posouzení prvního ročníku hříbat a aktuálního exteriéru vyhlásila absolutním "číslem jedna" mezi čtyřletými hřebci. Destano je moderní hřebec velkého formátu, korektního exteriéru v kombinaci s nejlepším charakterem. Prezentuje se prvotřídním, uvolněným a dynamickým pohybem, dle očekávání také vynikající jezditelností, přehledem a ochotou k práci. Jsou to vlastnosti, které ve velkém předává i svým potomkům. Je synem hřebce Desperados, který podává stabilně perfektní výkony s Kristinou Bröring-Sprehe a jsou trvale umístěni na vrcholu světového drezurního žebříčku.

Matka Decaprie, Synthia II, je trakénská klisna, pocházející z velice úspěšné rodiny. V jejím původu došlo ke spojení dvou zakladatelů hřebčích linií, Caprimonda a Kostolanyho.

Hřebec Caprimond byl v roce 1995 zařazen mezi elitní hřebce a o tři roky později mu byl udělen titul Hřebec roku. Sám se ještě v 19 letech s Theresou Wahler účastnil drezurních soutěží na úrovní Grand Prix. Ač se jedná o trakénského plemeníka, ovlivnil většinu evropských plemenných knih. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří hřebec Hohenstein, který měl velký vliv na populaci hannoverských koní. Celkem dal 14 körovaných synů a 35 jeho potomků dosáhlo výkonnosti "T".